dnes je 6.12.2022

Input:

Druhý v pořadí

17.4.2013, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Dotaz:

V případě, že uchazeč, který se umístil na 1. místě nedoložil ke smlouvě požadované podklady a nebude tedy s ním uzaveřena smlouva, musíme uzvařít smlouvu s druhým v pořadí? Nebo to není povinnost? Zadávací řízení se zruší?

Odpověď:

Podle § 81 zákona č. 137/2006 Sb., o veřejných zakázkách, ve znění pozdějších předpisů, je zadavatel povinen uzavřít smlouvu s tím uchazečem, jehož nabídka byla podle hodnotících kritérií vyhodnocena jako ekonomicky nejvýhodnější, popř. jako

Nahrávám...
Nahrávám...