Dohodu o navýšení platů, která se týká přibližně 380 tisíců státních zaměstnanců, uzavřela vláda se zástupci odborů. Zaměstnancům placeným ze státního rozpočtu vzrostou platy celkem o 10 %. Zdravotníkům se mzdy zvýší o 6 %. V případě tarifních složek bude zvýšení činit 9 %, resp. 5 %, zbytek tvoří nenároková složka.
Cílem navýšení je kompenzovat pokles reálné hodnoty platů v minulém volebním období. Například sociální pracovníci a pracovníci v sociálních službách získají v nominálních číslech zvýšení tarifů o 1 685 Kč měsíčně. Ministr práce a sociálních věcí Aleš Juchelka plánuje návrh platového nařízení předložit na příštím zasedání vlády. Tiskovou zprávu MPSV ČR najdete na odkazu zde.
Svaz měst a obcí ČR přitom…