dnes je 10.6.2026

Nepřístupný dokument, nutné přihlášení
Input:

Od dubna rostou platy státních zaměstnanců

23.1.2026, Zdroj: MPSV ČR, SMO ČR

Dohodu o navýšení platů, která se týká přibližně 380 tisíců státních zaměstnanců, uzavřela vláda se zástupci odborů. Zaměstnancům placeným ze státního rozpočtu vzrostou platy celkem o 10 %. Zdravotníkům se mzdy zvýší o 6 %. V případě tarifních složek bude zvýšení činit 9 %, resp. 5 %, zbytek tvoří nenároková složka.

Cílem navýšení je kompenzovat pokles reálné hodnoty platů v minulém volebním období. Například sociální pracovníci a pracovníci v sociálních službách získají v nominálních číslech zvýšení tarifů o 1 685 Kč měsíčně. Ministr práce a sociálních věcí Aleš Juchelka plánuje návrh platového nařízení předložit na příštím zasedání vlády. Tiskovou zprávu MPSV ČR najdete na odkazu zde.

Svaz měst a obcí ČR přitom

Přístup ZDARMA k tomuto dokumentu mají pouze registrovaní uživatelé portálu VZ profi.
Zatřídění dokumentu
Zatřídění dokumentu
Tento dokument není zatříděn.
Nahrávám...
Nahrávám...