dnes je 22.2.2024

Input:

Smíšená zakázka

23.11.2016, , Zdroj: Verlag Dashöfer

4.3
Smíšená zakázka

Mgr. Filip Červenka

Zákon dává v ust. § 32 ZZVZ zadavateli možnost, aby si zvolil postupu za situace, kdy zadává smíšenou zakázku, tedy zakázku, která v sobě obsahuje jak veřejnou zakázku podle ZZVZ, tak zakázku, na kterou se ZZVZ nevztahuje, jako jsou veřejné zakázky zadávané na základě výjimek podle § 29 až § 31 ZZVZ, nebo zakázky, které nejsou veřejnými zakázkami dle zákona o zadávání veřejných zakázek.

Pro postup zadavatele je klíčová zejména otázka oddělitelnosti jednotlivých plnění zakázky. V případě, že tato plnění oddělitelná jsou, může si zadavatel zvolit, že zadá každou takovou zakázku samostatně v režimu, který té dané zakázce odpovídá, tedy veřejnou zakázku zadá postupem dle ZZVZ, veřejnou zakázku, na níž se vztahuje výjimka, postupem odpovídajícímu té dané výjimce a zakázku, která není veřejnou zakázkou dle ZZVZ, postupem mimo tento zákon.

Zadavatel si však i v případě oddělitelnosti jednotlivých plnění může zvolit zadání jedné souhrnné zakázky. V takovém případě jí musí zadat podle ZZVZ.

Ať už si zadavatel vybere kterýkoliv z této dvojice možných postupů, nemusí při stanovení předpokládané hodnoty zohledňovat hodnotu zakázek, na které by se nevztahovala povinnost realizovat zadávací řízení.

V případě, že

Nahrávám...
Nahrávám...